تبلیغات
زیر پوست شهر - دسته گل مدیران آینده شهر

به نام خدا

زیر پوست شهر
امروز   به وبلاگ  زیر پوست شهر  خوش آمدید


¿دسته گل مدیران آینده شهر
دوشنبه 11 تیر 1386
یكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۵

معرفی «خود» به بهای نقض ابتدایی ترین حقوق شهروندی

تا به حال فکر کرده اید افرادی که قرار است از شهر و شهروند و حق و حقوق آن ها برای چهارسال دفاع کنند،چگونه به راحتی ابتدایی ترین حقوق شما را به عنوان شهروند نقض می کنند.

تا به حال به شعارهایی که در چند روز گذشته روی در و دیوارهای شهر نقش بسته توجه کرده اید.

همه مصمم هستند حقوق شهروندی را رعایت کنند،شهر را آباد کنند،به پایتخت چهره زیباتری بدهند و در یک کلام آنچه باید یک مدیر بلد شهری انجام دهد در یک دوره چهارساله شورای شهر اجرایی کنند.

نگاه کردن به این شعار ها،گفته ها و عناوین در ذهن شهروندی که سال ها است با شنیدن این جمله ها ،شهر آرمانی اش را گاه برای چند ثانیه تصور می کند،شاید جدید و جالب نباشد اما نقض شعار به بهای شعار ماجرایی است که بی توجه ترین شهروندان را هم به فکر فرو می برد.

چطور کسی که داعیه دفاع از شهر را در برابر  هجوم کج سلیقه ای ها  وبی مهری ها دارد،خودش در صدمه زدن به شهر در این یک هفته تمام تلاشش را به کار می گیرد؟

آیا معرفی «خود» به دیگران باید یه بهای زشت کردن سیمای به ظاهر زیبای پایتخت باشد.

افرادی که قرار است برای چهار سال در ساختمان بهشت نماینده ای برای رقم زدن سرنوشت شهر باشند با چه توجیهی امروز برای صاف کردن راه ورود به سالن چوبی شورای شهر ،به دیوارهای شهر رحم نمی کنند.

در حالی که شهرداری تهران پیش از آغاز انتخابات به دفعات از کاندیداهای مختلف خواسته بود به در و دیوار شهر رحم کنند و تنها در فضاهای تبلیغاتی مشخص شده به معرفی خود بپردازند، با گذشت سه روز از آغاز تبلیغات کاندیداهای شورای شهر ،چهره پایتخت به گونه ای تغییر کرده که به هر چیزی بجز در و دیوارهای یک پایتخت مدعی فرهنگ شباهت دارد.

مدیران شهری تهران مانند سال های گذشته با وجود اختصاص 72 هزار متر مربع فضای تبلیغاتی ،مجبور هستند پس از پایان تبلیغات به طور وسیعی به پاکسازی در و دیوارهایی بپردازند که مدیران آینده شهر آن را به وجود آورده اند.

بر اساس  آمار سازمان زیباسازی شهرداری تهران حدود یک ملیارد تومان هزینه از بیت المال که باید صرف فعالیت های شهری شود پس از هر دوره تبلیغات برای پاکسازی شهر هزینه می شود و شهروندان تهرانی باید بدانند که این هزینه هنگفت تنها و تنها برای پاک کردن دسته گل های مدیران آینده شهر هزینه می شود. 

 

نوشته شده در یكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۵ و ساعت 17:48 توسط : صبا آذرپیک

نوشته شده در دوشنبه 11 تیر 1386 و ساعت 04:07 ق.ظ توسط : saba azarpeik
ویرایش شده در - و ساعت -