تبلیغات
زیر پوست شهر - کنار هر کاخی کوخی است....چک سفید امضا به کاخ نشین اصولگرا؟

به نام خدا

زیر پوست شهر
امروز   به وبلاگ  زیر پوست شهر  خوش آمدید


¿کنار هر کاخی کوخی است....چک سفید امضا به کاخ نشین اصولگرا؟
سه شنبه 28 آبان 1387

این یاداشت به دلایلی در اعتماد کار نشد.... حیفم اومد که از چشم پوشی مجلس در برابر یکی از کلیدی ترین سخنان بنیان گذار این نظام سکوت کنم ....

دوستان اصولگرا آیا در برابر هر کاخی کوخی است؟

 امروز فرش های سبز بهارستان میزبان محصولی  است تا  راه نیمه رفته كردان را به راحتی طی كند چرا كه به پشتوانه فراصت رییس جمهور و مشاورانش او توانست برنده بازی مجلس _ دولت _ كردان باشد. برنده نه از آن جهت كه مجوز ورود به طبقه 19 فاطمی به واسطه رفتن كردان برایش فراهم شد بلكه حاشیه های وزیر پرحاشیه قبل برای او شاهراهی خلق كرد تا از پشت حاشیه هایی كه اصولگرایان هفتم زمانی برای او رقم زده بودند به راحتی رد شود . چرا كه مجلس نشینان هشتم اذعان می كنند گرچه همانند هم مسلكان اصولگرایشان در مجلس هفتم تا دقیقه  90بر مبهم ماندن برخی از زوایای كاری _ مالی محصولی باور دارند  اما مصالح اردوگاه راست ایجاب می كند تا همان میزان كه در " كارنامه كردان " حساسیت به خرج دادند از " ریز نمرات محصولی"  چشم پوشی كنند.

به عبارتی امروز با رای مثبت  اصولگرایان به قول علی مطهری چك سفیدامضایی به دست وزیر تازه وارد كابینه نهم داده  شد كه به گفته وی  تا مدت ها سبب خواهد  شد "راه انتقاد " مجلس از وزیر آینده به  " بن بستی مصلحتی " ختم شود. تا "مته"  از روی "خشخاش" برداشته شود. بن بست از آن جهت كه راست گایان مجلس دانسته "رای سفید" به وزیری می دهند  كه حرف ناگفته ای در مورد ناگفته های مالی او باقی نمانده است و از آن جهت "سفید امضا" كه به گفته موسی قربانی مجلسی ها با علم بر تمام این داستان ها دفاعیات محصولی را مبنی بر تحصیل تمام این اموال از طریق قانونی پذیرفته اند " وبدین ترتیب دانسته را راه برگشت كه نیست؛ باب انتقاد و گلایه و اعتراض هم تا مدت ها بسته خواهد ماند."

محصولی هم با فراصتی همسان رییس دولت و برخلاف اشتباه تاریخی كردان از در انكار برنیامد تا اتهاماتش را تبدیل به جرم كند . بلكه با دفاع از خود و پذیرش متمول بودنش را برای اما و اگرهای آینده بست . وی در تمام لابی هایی كه در مجلس برای رای آوردن انجام داد حتی یك بار هم سعی نكرد منكر ثروتمند بودنش شود . برعكس به خوبی امتحان درسی را كه در كابینه دولت فراگرفته در كلاس مجلس پس داد. محصولی تاكید دارد ثروت مند است اما تمام این دارایی را از طریق قانونی و بدون رانت و استفاده از جایگاه دولتی به دست آورده است ." و این به اعتقاد اردوگاه راست دو پیش فرض را بیشتر جلوی پای مخاطبان وزیر پیشنهادی كشور نمی گذارد: یا قانون كشور ایراد دارد كه یك فرد به چنین منابع مالی كلانی دست یافته یا فعالیت های اقتصادی آقایمحصولی  همه قانونی بوده چراكه تاكنون هیچ نماینده ای مدركی دال بر سوء استفاده از قدرت و رانت و ... امثال ان نیاورده ؛ به همین دلیل حمید رسایی از اصولگرایان رایحه خوش خدمت در آخرین دفاعیات از گزینه جدید رییس دولت نهم تاكید دارد كه بر اساس اصول اسلام فرض بر صحت ادعا است مگر غیرش ثابت شود كه تا این لحظه برای مجلسی ها ثابت نشده است .

البته طیف اصولگریان تحول خواه گرچه به خاطر رعایت همان اصل نانونشته مصالح اصولگرایان  _ كه  روزنامه كیهان هم نسبت به نادیده گرفته شدن آن زنهار داد _ تا امروز مخالفتی علنی در برابر دید همگان با محصولی نداشتند اما سئوالی را در دو هفته اخیر در برابر محصولی مطرح كردند كه حتی در دفاعیات محكم وی بی پاسخ ماند .

مزایده قرارداد سوآپ ؛ خرید زمین هایی برای سپا ه پاسداران و آنچه برخی از نمایندگان دریافت وام های كلان می نامند گرچه هر یك با ارائه اسناد و دلایلی از سوی محصولی پاسخ داده شده اما یك سوال بی پاسخ ماند و آن ایدئولوژی است كه انقلاب اسلامی بر پایه آن شكل گرفته است . ایده مبنایی امام خمینی (ره) رهبر فرزانه انقلاب كه " در برابر هر كاخی  ؛ كوخی  است " دوگانه ای را برای  سی و هشتمین گزینه وزارت در كابینه دولت نهم پدید اورده كه گرچه محصولی تا كنون  در برابر ان سكوت كرده اما امروز هم به پاشنه آشیل وزیر پیشنهادی در نطق مخالفان تبدیل نشود.

روایت محصولی در مجلس گرچه به سختی روایت كردان نیست و بارانی كه پس از جلسه استیضاح كردان در زمین دولت _ مجلس باریده سبب شد تا شكاف های سربازكرده در هم روند تا حتی توكلی زاكانی و دیگر اصولگرایان منتقد احمدی نژاد  هم بپذیرند كه چاره ای ندارند جز اینكه بپذیرند رییس ستاد انتخابات رییس جمهور در انتخابات قبلی رییس سرنوشت سازترین  نهاد كشور در انتخابات آتی شود . توصیه ای كه روز گذته سرمقاله نویس كیهان هم این گونه به آن اشاره كرد :" اگر همه آنچه می خواهیم را به دست نمی آوریم نباید آنچه را كه می توانیم به دست آوریم نیز از دست بدهیم. "

اما تنها یك  سئوال باقی مانده است سنت انقلاب اسلامی دوگانه كاخ و كوخ را بع فراست صورت بندی كرده است .هر چند در برهه هایی از تاریخ باران بارید و شكاف ها هم آمده اند اما خشكی آب و هوا گویا به خشكسالی سیاست هم انجامیده است . شكاف میان كاخ و كوخ دوباره پیدا شده است .عمق آن را شاید تاریخ به قضاوت بنشیند .

نوشته شده در سه شنبه 28 آبان 1387 و ساعت 11:07 ب.ظ توسط : saba azarpeik
ویرایش شده در - و ساعت -